آب

راهنمای خرید بهترین فیلتر تصفیه آب خانگی

راهنمای خرید بهترین فیلتر تصفیه آب خانگی

راهنمای خرید بهترین فیلتر تصفیه آب خانگی

فیلترهای تصفیه آب عمر مفیدی دارند و پس از اتمام دوره معینی باید تعویض شوند. در غیر این صورت ممکن آب تصفیه شده توسط دستگاه تصفیه آب، آلوده تر شود. فیلتر آب یکی از اصلی ترین لوازم مصرفی دستگاه تصفیه آب است. هنگام خرید دستگاه تصفیه آب دقت داشته باشید که از برند و شرکت معتبری اقدام به خرید دستگاه کنید. شرکت معتبر شما را در زمینه تأمین فیلتر تصفیه آب استاندارد و بهداشتی حمایت می کند.

لازمه تأمین آب آشامیدنی سالم فقط داشتن دستگاه تصفیه آب استاندارد نیست. بلکه نیازمند تهیه فیلترهای تصفیه آب استاندارد، بهداشتی و باکیفیت است. در این مقاله به صورت کامل انواع فیلتر تصفیه کننده آب، کابردهای آن ها و بهترین شیوه تهیه فیلتر تصفیه آب استاندارد را بررسی می کنیم تا یکبار برای همیشه شما را در خرید فیلتر تصفیه آب با کیفیت و بهداشتی راهنمایی نماییم.

فیلترهای تصفیه آب به ترتیب کدام اند؟ پک کامل فیلتر تصفیه آب را بشناسید!

بر اساس استانداردهای جهانی برای تصفیه آب لوله کشی شهری، دستگاه تصفیه آب پنج فیلتر دارد. اما اگر آب مصرفی شما از طریق چاه است، ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که کلر زنی به درستی انجام شده و آب با دستگاه تصفیه آب استاندارد تصفیه می شود.

ممکن است بعد از کلر زنی آب چاه مقداری از میکروارگانیزم های مضاعف همچنان در آب موجود باشند به همین دلیل در فیلتر ششم از فیلتر UV برای تصفیه آب چاه استفاده می کنند. در ادامه همراه تصفیه آب وکیلیان باشید تا به بررسی بیشتر پک کامل فیلتر تصفیه آب بپردازیم.  

فیلتر الیافی ۵ میکرون، سدی قوی در برابر گازهای شیمیایی

در مرحله اول از مراحل تصفیه آب خانگی فیلتر الیافتی ۵ میکرون قرار دارد. فیلتر الیافی ۵ میکرون گازهای شیمیایی، ذرات معلق، شن و ماسه و گل و لای را از آب حذف می­کند. در ساخت فیلتر الیافی ۵ میکرون آکواجوی از مواد خوراکی و بهداشتی استفاده شده و بدون دخالت دست تولید می­شود. لازم است بدانید که مدت زمان تعویض و خرید فیلتر تصفیه آب الیافی ۵ میکرون هر ۶ ماه یکبار است.

فیلتر کربن فعال، حذف صد در صدی کلر از آب آشامیدنی

کلر برای بدن ما انسان ها بسیار مضر است. یکی از عوامل ایجاد سرطان در بدن مصرف کلر است. فیلتر کربن فعال آکواجوی گیاهی است و از پوست نارگیل ساخته می شود. ۳ گرم کربن فعال فیلترهای آکواجوی سطح مقطعی معادل یک زمین فوتبال را دارد که کلر را در منافذ و حفره های ریز کربن به دام می اندازد.

استاندارد فیلتر کربن فعال با شاخصی به نام IOIDIN NUMBER سنجیده می شود. میزان فعال بودن فیلتر کربن آکواجوی که در آزمایشگاه های تخصصی مورد آزمایش قرار گرفته است، ۱۱۰۰ است. گفتنی است که بالاترین میزان فعال بودن کربن در جهان ۱۲۰۰ است. عمر مفید فیلتر کربن فعال ۶ ماه است.

فیلتر الیافی ۱ میکرون، از بین برنده گازهای شیمیایی و مواد معلق باقی مانده در آب

از فیلترهای الیافی برای تصفیه آب ورودی ساختمان نیز استفاده می شود. فیلتر الیافی ۱ میکرون مانند فیلتر الیافی ۵ میکرون عمل می کند. در مرحله سوم از مراحل تصفیه آب خانگی، فیلتر الیافی ۱ میکرون با دقت بیشتری گازهای شیمیایی و مواد معلق را از آب آشامیدنی حذف می کند.

چنانچه گازهای شیمایی یا مواد معلق از فیلتر اول عبور کنند فیلتر الیافی ۱ میکرون مانند یک صافی قوی تمامی این ذرات را از آب گرفته و به خروجی فاضلاب می ریزد. عمر مفید فیلتر الیافی ۱ میکرون ۶ ماه است.

فیلتر ممبران یا RO، اسمز معکوس مهمترین فیلتر دستگاه تصفیه آب

فیلتر RO یا اسمز معکوس، در چهارمین مرحله از مراحل تصفیه آب خانگی قرار دارد. فیلتر اسمز معکوس کلیه ناخالصی های بزرگتر از یک دهم میکرون را مانند ویروس، باکتری، مواد رادیواکتیو، جیوه، سرب، نیترات، نیتریت و سایر آلاینده های دیگر را از آب آشامیدنی حذف و به فاضلاب می ریزد. عمر فیلتر ممبران در صورت تعویض به موقع فیلترها و میزان آلایندگی آب آشامیدنی، بین یک تا سه سال است.

فیلتر کربن نهایی

یکی از نگرانی های شهروندان بو و طعم نامطبوع آب آشامیدنی است. بعد از اینکه آب از فیلتر ممبران یا RO عبور می کند، مستقیما به منبع ذخیره دستگاه تصفیه آب می رود. هنگامی که شیر برداشت را باز می کنید آب از منبع به سمت فیلتر کربن نهایی رفته تا بو و طعم نامطبوع آب گرفته شود و آبی زلال، شفاف و بدون بو در دسترس شما قرار گیرد. عمر فیلتر کربن نهایی یک سال است.

شناخت فیلتر تقلبی الزامی است، فیلتر خوب ارزان نیست!

با توجه به استقبال شهروندان از دستگاه های تصفیه آب خانگی متاسفانه برخی از افراد سودجو در صدد هستند تا از این بازار فعال سودجویی کنند. فیلتری که خریداری می کنید وکیوم و پلمپ است و بدون تخریب آن امکان مشاهده مواد داخل فیلترها وجود ندارد. به همین دلیل الزامی است که فیلتر خود را از شرکت معتبر و فعال تهیه کنید. تا با اطمینان از سالم بودن آب تصفیه شده، میزان آب مورد نیاز بدن خود را تأمین کنید.

بهترین فیلتر ممبران تصفیه آب خانگی

بهترین فیلتر دستگاه تصفیه آب به هیچ وجه ارزان نیست. خودتان را گول نزنید. با توجه به افزایش نرخ دلار و وارداتی بودن فیلتر اسمز معکوس، قیمت آن نسبت به سال های گذشته افزایش چشمگیری داشته است. به همین دلیل اگر فیلترهای پیش تصفیه را به موقع تعویض نکنید، ممبران که گران ترین فیلتر مصرفی دستگاه تصفیه آب است سوراخ شده و نیاز به تعویض مجدد دارد. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم که به هیچ عنوان از فیلترهای تقلبی استفاده نکنید.

قیمت فیلتر تصفیه آب تایوانی، بازار گیج کننده است مراقب باشید!

فیلتر تصفیه آب تایوانی استانداردهای جهانی فیلترهای تصفیه آب را  دارد. کیفیت مرغوب قطعاً ارزان نیست. گول سودجویان را نخورید. فیلترها بخش اصلی دستگاه تصفیه آب آشامیدنی را به عهده دارند. به همین دلیل است که بارها توصیه می شود از مراکز و نمایندگی های معتبر فیلتر تصفیه آب خود را خرید کنید. پیشنهاد می کنیم قبل از خرید فیلتر و دستگاه تصفیه آب حتما چک لیست راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب را مطالعه کنید.

بهترین فیلتر تصفیه آب خانگی را از کجا بخریم؟ قبل از خرید مشاوره بگیرید!

در این مقاله بهترین  فیلتر تصفیه آب خانگی را معرفی و پنج مرحله فیلترهای تصفیه آب را به صورت کامل بررسی کردیم. برند آکواجوی کانادا تست فیلترهای تصفیه آب خانگی را در آزمایشگاه­های تخصصی آب با استفاده از آنالیزهای شیمی فیزیک انجام داده و در نهایت مشخص شده که چه چیزی از آب آشامیدنی حذف می شود. فیلترهای آکواجوی در تایوان مونتاژ شده و مورد تایید سازمان غذا و دارو است. همچنین تاییدیه های جهانی را نیز دارا است.

وکیلیان تصفیه نماینده رسمی آکواجوی است. هنگام تعویض فیلتر تصفیه کننده آب حتما از تکنیسین­های فنی تصفیه آب وکیلیان بخواهید که قبل و بعد از تعویض فیلتر میزان ناخالصی های آب آشامیدنی شما را اندازه گیری کنند. همچنین پیشنهاد می کنیم قبل از خرید دستگاه تصفیه آب از کارشناسان وکیلیان تصفیه مشاوره بگیرید تا شما را برای خرید فیلتر و مدل دستگاه تصفیه آب خانگی راهنمایی کنند.

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • Custom attributes
 • زمینه های دلخواه
Click outside to hide the compare bar
مقایسه
لیست علاقه مندی ها 0