آب

درباره مفید یا مضر بودن املاح معدنی موجود در آب چه می دانید؟

املاح معدنی موجود در آب مفید هستند یا مضر

درباره مفید یا مضر بودن املاح معدنی موجود در آب چه می دانید؟

۶۰ درصد وزن بدن ما انسان ها را آب تشکیل داده است. ۸۰ درصد مغز ما از آب است. تمامی اندام های ما برای اینکه عملکرد صحیح خود را در سیستم بدنی داشته باشند نیازمند دریافت آب سالم هستند. بسیاری از افراد تصور می کنند که آب منبع اصلی دریافت املاح در بدن هستند. اگر شما نیز همینگونه فکر می کنید یا به دنبال این هستید که بدانید املاح معدنی موجود در آب مفید هستند یا مضر؟ با تصفیه آب وکیلیان همراه باشید تا با خواندن این مقاله یکبار برای همیشه از مفید یا مضر بودن املاح موجود در آب اطمینان پیدا کنید.

املاح آب چیست و املاح موجود در طبیعت چند نوع هستند؟

مواد حل شده یا حل نشده در آب را املاح می­گویند. املاح محلول در آب با چشم غیر مسلح قابل دیدن نیستند. به صورت طبیعی املاح متعددی در آب وجود دارد. بسیاری از املاح موجود در آب برای بدن ما مفید نبوده و گاهاً مضر هستند. در حالت کلی املاح موجود در طبیعت به دو نوع املاح معدنی و املاح آلی تقسیم می­شوند.

املاح معدنی آب

املاح معدنی چیست؟ مراقب میزان مواد معدنی محلول در آب باشید!

مواد و املاح معدنی در خاک، سنگ، معادن و به صورت کلی در پوسته زمین وجود دارد. املاح معدنی یکی از اصلی ترین مواد غذایی برای گیاهان هستند. ریشه گیاهان به کمک آب، مواد معدنی در خاک را جذب کرده و به املاح آلی تبدیل می کنند.

برخلاف باور و تفکر رایج در بین مردم، املاح معدنی موجود در آب در بدن ما جذب نمی شوند. بدن املاح معدنی را مانند سموم دفع می کند. آب در مسیر عبور از بستر رودخانه، کانی و چشمه ها املاح معدنی را در خود حل می کند. برخی از املاح معدنی برای بدن بسیار مضر هستند و بهتر است به وسیله فیلتر تصفیه آب خانگی از آب آشامیدنی حذف شوند.

املاح آلی آب

املاح آلی کدام است؟ الکترون های ساختار اتمی املاح آلی با بدن ما سازگار هستند!

منبع اصلی تأمین املاح آلی، گیاهان هستند. املاح معدنی از طریق خاک به اندام های گیاه وارد شده و طی پدیده فتوسنتز تغییر ماهیت داده و به ترکیبات آلی تبدیل می شوند. املاح آلی برای بدن انسان ها و حیوانات قابل جذب هستند. برخی از دانشمندان اعتقاد دارند که الکترون های موجود در ساختار اتمی املاح آلی، موافق عقربه های ساعت حرکت می کنند و با الکترون های ساختار بدن ما سازگاری دارند. اصلی ترین منبع تأمین املاح بدن ما انسان ها از طریق گیاهان، سبزیجات، میوه ها و گوشت حیوانات گیاه خوار است.

مضرات املاح معدنی آب، مراقب بیماری های کلیوی باشید!

اگر املاح آب از حد معمول بیشتر باشد برای سلامتی ما مضر است. برخی از مهمترین مضرات املاح معدنی در آب را می توان در چند دسته زیر نام برد.

 • ایجاد سنگ کلیه، مثانه
 • درد و تورم در مفاصل
 • فشار خون
 • ایجاد طعم و بوی نامطبوع در آب
 • ایجاد رسوب در ظروف و وسایل گرمایشی مانند کتری، سماور، لوله های آب گرم، پکیج و غیره
 • و به جا ماندن لک و رسوب بر روی لباس ها

یکی از مهمترین مضرات مواد معدنی محلول در آب، ایجاد بیماری های کلیوی است. یکی از علمی ترین روش های دسترسی به آب سالم در دنیای امروزه استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی است. پیشنهاد می کنیم پس از مطالعه چک لیستی از راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب برای خرید دستگاه تصفیه آب اقدام کنید.

املاح معدنی موجود در آب را چگونه اندازه گیری کنیم؟

املاح گوناگونی در آب وجود دارد. حتی ممکن است در برخی از مناطق میزان یک یا دو ماده بیش از مواد دیگر باشد. برای اندازه گیری دقیق تمامی املاح موجود در آب، باید آب را به آزمایشگاه های تخصصی سپرد. تا با آنالیزهای شیمی و فیزک به صورت دقیق میزان املاح را به تفکیک نشان دهند. آزمایش آب در آزمایشگاه های تخصصی آب بسیار هزینه بر است.

یکی از روش های سریع و قابل دسترس برای اندازه گیری میزان املاح موجود در آب، استفاده از دستگاه تی دی اس متر است. کارشناسان و تکنیسین های تصفیه آب وکیلیان با استفاده از دستگاه تی دی اس متر میزان املاح و سنگینی آب را برای شما اندازه گیری می کنند. پیشنهاد می کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه نحوه عملکرد دستگاه تی دی اس متر مقاله سختی آب چیست را مطالعه کنید.

مقدار مجاز املاح موجود در آب چقدر است؟

در ایران میزان استاندارد سختی آب را۱۵۰۰pp  قرار داده اند. این درحالی است که در برخی از مناطق و شهرها مانند قم با وجود اینکه میزان سختی آب ۹۰۰pp است، آب قابل شرب نیست. بهترین میزان تی دی اس آب بین ۵۰ تا ۱۰۰pp است.

برخی از افراد معتقد هستند با جوشاندن آب می توانند میزان املاح موجود در آب را کم کنند. این در حالی است که جوشاندن هرگز آب را تصفیه نمی کند. با مطالعه مقاله آیا آب جوشیده باعث پوکی استخوان می شود؟ به صورت کامل با مضرات جوشاندن آب آشنا شوید.

بهترین شیوه دسترسی به آب سالم کدام است؟

بهترین شیوه دسترسی به آب سالم کدام است؟

 در این مقاله سؤال املاح معدنی موجود در آب مفید هستند یا مضر را به صورت کامل بررسی کردیم. در طبیعت دو نوع املاح معدنی و آلی وجود دارد. منبع اصلی دریافت املاح بدن، از طریق املاح آلی است. بسیاری از املاح معدنی موجود در آب برای بدن مضر بوده و بهتر است برای دسترسی به آب سالم از آب تصفیه شده استفاده کنیم.

یکی از استانداردترین و علمی ترین روش های تصفیه آب، استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی است. تصفیه آب خانگی آکواجوی کانادا یکی از برندهای معتبر و استاندارد در جهان است. پیشنهاد می کنیم قبل از خرید با کارشناسان وکیلیان تصفیه تماس بگیرد تا شما را برای خرید دستگاه تصفیه آب مناسب راهنمایی کنند. همچنین می توانید سؤالات و نظرات خود را درباره مفید یا مضر بودن املاح معدنی موجود در آب در پایین صفحه کامنت بگذارید تا کارشناسان تصفیه آب وکیلیان در کوتاهترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشند.

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • Custom attributes
 • زمینه های دلخواه
Click outside to hide the compare bar
مقایسه
لیست علاقه مندی ها 0